antenyopole.pl

Montaż anten satelitarnych i naziemnych


609 142 569


77 40 25 280

Multipleks 8 - nowe kanały TV naziemnej

Wszystko czego potrzebujesz do modernizacji lub budowy niezawodnej instalacji antenowej do odbioru MUX-8 oferuje nasza firma, instalacje wykonujemy na sprawdzonych, najwyższej jakości urządzeniach i akcesoriach. Instalacje wykonujemy w Opolu i woj. Opolskim.

Nowy multipleks 8 (MUX-8) to oferta bezpłatnych kanałów składająca się z czterech programów komercyjnych: Zoom TV, Nowa TV, Metro TV, i WP1 (wszystkie kanały w jakości SD). Do wspomnianych czterech stacji dołączą również kanały Telewizji Polskiej S.A. Może ona nadawać 3 kanały SD lub 1 kanał HD i 1 kanał SD, na dzień dzisiejszy nie ma oficjalnego komunikatu TVP jakie kanały będzie emitować w ramach MUX-8.

Jeśli chcesz zobaczyć listę kanałów MUX-8, przejdź tutaj.

Zasięg terytorialny wszystkich multipleksów (w tym MUX-8) naziemnej telewizji cyfrowej można sprawdzić na stronie Emitela – operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej pod adresem: https://emimaps.emitel.pl.

Sygnał dla programów z MUX-8 nadawany jest w paśmie VHF : 174 – 230 MHz.

Jeżeli po uruchomieniu nadajników w naszym obszarze nie jesteśmy w stanie wyszukać nowych programów z Multipleksu 8, musimy zmodernizować naszą obecną instalację antenową. Może to wiązać się z koniecznością dołożenia anteny na zakres VHF i połączenia jej poprzez zwrotnicę antenową z obecną anteną UHF-u.

MUX-8 w Opolu

Parametry nadajnika MUX-8 dla Opola i części woj. opolskiego :
Obiekt nadawczy: Wysoka / g. Św. Anny
Kanał nadawczy: 6 (184.5 MHz)
Moc ERP [kW]: 10
Polaryzacja: pozioma
Wys. anteny: 36 m n.p.t
Odległość do nadajnika z Opola: 28 km
Azymut z Opola do nadajnika: 144°
Do poprawnego odbioru sugerowana antena kierunkowa VHF.

 

 

dane kontaktowe